Fundacja HumanDoc,
Profesjonalny Sklep Foto i Video Proclub,
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Akademia Fotografii

mają zaszczyt zaprosić Państwa do III edycji konkursu fotograficznego HumanDOC Proclub Camera.

logo-konkurs-fotograficzny-humandoc-500-jpg
IDEA KONKURSUUCZESTNICYWARUNKI TECHNICZNEKATEGORIEZGŁOSZENIANAGRODYWYNIKI KONKURSUREGULAMIN

IDEA KONKURSU


Obrazy świata to wynik przemyśleń i przeżyć z najróżniejszych zakątków globu. Celem konkursu jest podjęcie, zarówno przez twórców jak i odbiorców fotografii, tematu postrzegania różnorodności świata. Chcemy również pokazać zdjęcia ludzi szukających pozytywnych aspektów życia społecznego oraz zaprezentować relacje napotkane podczas życia codziennego jak i podróży. Chcemy szerzyć pozytywne wartości takie jak: dobroć, solidarność, odpowiedzialność, szacunek do innych, tolerancja i empatia. Zachęcamy do przesyłania zdjęć, które pokazują komu, w jaki sposób i gdzie pomagacie (lub pomagają Ci, których portretujecie) w ramach wolontariatu na terenie krajów Unii Europejskiej. Chcemy pokazać jak w praktyce wygląda bezinteresowna pomoc, w którą można się zaangażować w Europie.

Konkurs jest inicjatywą w ramach
VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC
www.festival.humandoc.pl

UCZESTNICY


Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, bez względu na to czy jest to ich pasja czy profesja.

WARUNKI TECHNICZNE


Zgłoszone zdjęcia nie powinny być mniejsze niż 1 MB i nie większe niż 4MB, nie mniejsze niż 1200 x 1200 pixeli.

KATEGORIE


Zapraszamy do udziału w 3 kategoriach zgłaszając do nich zdjęcia z dowolnymi interpretacjami nazw:

Honorowa kategoria Jasna Strona Kadru

Na zdjęciach będziemy szukać uniwersalnych wartości w życiu, jak i codziennych bohaterów, których mijamy. Chcemy, aby ich postawy oraz pozytywne aspekty życia społecznego były tematem zdjęć konkursowych.

Kategoria Świat Różnorodnych Szerokości

Zależy nam na obrazach pokazujących różnice kulturowe, odległe zakątki globu, jak i nowe sposoby patrzenia na lokalność czy blisko obecne kontrasty.

Kategoria Bez granic – Wolontariat w UE

Zachęcamy do przesyłania zdjęć, które pokazują komu, w jaki sposób i gdzie pomagacie (lub pomagają Ci, których portretujecie) w ramach wolontariatu na terenie krajów Unii Europejskiej. Szczególnie oczekujemy na zdjęcia ukazujące pomoc woluntarystyczną przekraczającą granice między państwami UE – tak, jak to ma w swoich założeniach  nowo powołany Europejski Korpus Solidarności. Chcemy pokazać jak w praktyce wygląda bezinteresowna pomoc, w którą można się zaangażować w Europie.

ZGŁOSZENIA


NABÓR ZDJĘĆ ROZPOCZNIE SIĘ W DNIU 01.10.2017 I POTRWA DO 21.10.2017.

Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia do każdej z kategorii używając odpowiednio dla kategorii stron internetowych:

NAGRODY


Do wygrania w konkursie:

Honorowa kategoria – Jasna Strona Kadru:

Nagroda Główna x 1: aparat fotograficzny Canon EOS M6 + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM,
Wyróżnienie x 4: drukarka SELPHY CP1300 + wkład KP 108

Kategoria – Świat Różnorodnych Szerokości:

Nagroda Główna x 3: udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez laureata nagrody World Press Photo Wojtka Grzędzińskiego i aparat Fujifilm INSTAX mini 90 Neo Classic plus film do Instax mini 10 szt.

Kategoria Bez granic- wolontariat w UE

Nagroda Główna x 1: aparat fotograficzny PEN E-PL8 brązowy + EZ-M14-42mm EZ plus
Wyróżnienie x 3: udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez laureata nagrody World Press Photo Wojtka Grzędzińskiego

WYNIKI KONKURSU


Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za pośrednictwem www.konkurs.humandoc.pl i www.jasnastronakadru.pl w dniu 30 października 2017. Wszyscy zwycięzcy zostaną zaproszeni na uroczystą galę podczas, której zostaną wręczone nagrody. Wydarzenie odbędzie się w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC 26 listopada w warszawskiej Kinotece.

REGULAMIN


Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.konkurs.humandoc.pl i www.jasnastronakadru.pl.